מוסדות הקהילהמקווה טהרה

מקווה טהרה לנשים בצור הדסה

המקווה פתוח כל לילה בתיאום מראש

מקווה כלים במקום.

לתיאום: 050-336-0038

תנועת נוער: בני עקיבא

אנו גאים על תמיכתנו בסניף המקומי של "בני עקיבא" ומדריכיו ומדריכותיו. לבד מפגישות ופעילויות שבועיות, בני עקיבא עוזרים לארגן ארועים לאורך כל השנה.

בכל שנה, חבר הקהילה מקבל על עצמו לתמוך ולהנחות את המדריכים.

סניף בנ"ע צור הדסה הוקם לפני כ-7 שנים ע"י קהילת הצור והצהר. את הסניף מייחדת אווירת המשפחתיות והחום שלא תמצאו בשום סניף אחר!!! הסניף ממוקם ברחוב דפנה (ליד המשטרה) ופועל בימי שלישי (17:30-19:00) ובשבת (רבע שעה לפני מנחה בקהילת הצור והצהר).

בית ספר ממלכתי דתי: לביא

ב 2010, בית הספר הממלכתי-דתי "לביא" נפתח באזור "המזלג" של מטה יהודה (היה ממוקם בראשיתו בבר גיורא, ועתה בצור הדסה). קהילתנו כרוכה עמוקות בבית הספר, באשר חברינו עמלו קשה לייסודו ופתיחתו. כרגע הוא כולל כתות עד ד', ועוד עתידות להיפתח.

אתר בית הספר

אירועים

במשך שנים קיימנו אצלנו מגוון ארועים בתחומי עניין שונים: "טעימות וויסקי" (עם גוון של "לימוד"), שוק "קח-תן", ארוחת צהריים קהילתית של ראש השנה, חוויית המדורה של ל"ג בעומר ועוד ועוד.

קידוש

על מנת לטפח רגשות קהילתיים חזקים ושזורים בין חברינו לבין הילדים, "הצור והצוהר" מקיים קידוש שבועי אחרי תפילת מוסף בשבת, וזאת על בסיס של סבב התנדבותי. מסורת פשוטה זאת, שהחלה לפני שנים, מהווה אחד מהארועים המלכדים של קהילתנו.

שעורים

אנחנו מקיימים באופן קבוע ושוטף התכנסויות של קבוצות לימוד שחוקרות ומנתחות טקסטים מסורתיים מנקודות מבט שונות. הקבוצות מביאות לידי ביטוי רקע עמוק ומקצועי בלימודי הדת על מנת ליצור דייונים ופולמוסים חיים.

בשלב זה התכנית היא כזאת:

  • בערבי יום ראשון: בבית המדרש של צור הדסה – עכשיו לומדים "משנה תורה" להרמב"ם
  • בשבתות בערב: כללי השבת
  • בשבתות בבקרים: שעור קצר
  • בשבת אחה"צ: פרשת השבוע, כרגע לפי "אור החיים"

חסד

מה היא קהילה יהודית חזקה אם איננה מחזירה לנותניה? קהילת "הצור והצוהר" מארגנת פרוייקטים קהילתיים של "חסד" הכוללים איסוף כספים לנזקקים, ביקורי חולים ויצירת חבילות סעד למשפחות במצוקה. הקהילה העמידה משלחת לביקורים בצפון ישראל במשך מלחמת לבנון השנייה בקיץ 2006, וכן לתמיכה בתושבי שדרות בעתות המצוקה אצלם

בר מצווה

קהילתנו מקיימת מתן סיוע והנחיות לילדים המתכוננים לבר המצווה שלהם, בעיקר לקריאת התורה והנחיות שונות אחרות. בנות גם הן יש להן ההזדמנות לקחת חלק במפגשי קבוצות הלימוד, דרך סדנאות בת המצווה.

בנות שירות

בכל שנה אנו קולטים "בנות שירות" (שירות לאומי בהתנדבות), עוזרים להן למצוא את מקומן בצור הדסה ותומכים בהן במשך שנת השירות שלהן אצלנו. החלק שהן נוטלות כולל תמיכה בבתי ספר מקומיים, עבודה עם בני עקיבא, עזרה למשפחות נזקקות, התנדבות למועדון 60+ וסיוע בחווה.